Galatasaray’dan akla hayale gelmeyecek transfer planı!

Sezon başından bu yana önemli isimleri kadrosuna katan Galatasaray, transfer çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Sarı kırmızılı yönetim, Dinamo Moskova’nın deneyimli ismi Arsen Zakharyan’a ilgisi sürüyor. Galatasaray, genç oyuncu için Rus ekibine bonuslarla birlikte toplam 14 milyon Euroluk teklif yapmıştı.

Yapılan görüşmelerde oyuncu ve ailesi ikna olmayınca transfer askıda kalmıştı. Arsen Zakharyan’ı transfer etmek için ısrarcı olan Aslan, transferde yeniden girişimlere başladı.

Hürriyet’in haberine göre; Galatasaray yönetimi, genç oyuncuya imza attırmak için ailesine yoğun bir pres yapıyor.

Şu anda transferin önündeki en büyük engel olarak babası Norayr Zakharyan öne çıkıyor. Genç yıldızın ailesi ve babası, etnik kökenleri nedeniyle Galatasaray opsiyonuna soğuk bakıyor.

Sarı kırmızılılar ise bu konu ile ilgili soru işaretleri bulunan Zakharyan’ın babasını birçok önemli ismi devreye sokarak onu ikna etmeye ve bu sorunu çözmeye çalışıyor.

Oyuncunun geleceği, kariyeri ile alakalı Avrupa’ya açılması için Galatasaray bu noktada önemli bir şans faktörü olarak öne çıkıyor.

Sarı kırmızılı yönetim de potansiyel olarak güvendiği ve ileride önemli de bir bonservis geliri elde edeceğine inandığı Zakharyan ailesini ikna etmek için yoğun mesai harcıyor.

Galatasaray cephesi ‘fırsat transferi’ niteliğinde gördüğü bu operasyonu ihtimali düşük de olsa olumlu sonuçlandırmak için ara transfer döneminin son gününe kadar prese devam edecek.

Kulübe yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre Kerem Aktürkoğlu için 8 milyon euro’luk teklifi reddeden, Avrupa kulüplerine ‘en az 15 milyon euro isteriz’ mesajı gönderen Galatasaray yönetiminin bu parayı Zakharyan transferinde değerlendireceği iddia edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir